Jump to content

Recommended Posts

Fiat Doblo Combi Maxi Confort , 1.6 Mjet 105 cp

intradevar o masina buna zic eu, foarte spatioasa si pot sa spun ca fata de Logan Mcv ce am avut pana acum, este net superioara si la comfort si la volum, Fiatul isi face treaba, va astept cu orice intrebare despre aceasta masina!

Exista si un mic dezavantaj la aceasta varianta, Maxi Confort, este cu 35 cm mai lunga ca cealalta varianta, din aceasta cauza este inscrisa ca autoutilitara, taxele putin mai mari, dar pe de alta parte eu sant foarte multumit ca este asa, fiindca in interior are dupa bancheta din spate un grilaj pentru a nu permite marfii ce o transporti sa nu iti vina peste tine la o frana puternica, foarte bine gandit, asa ca toate marfurile mai lungi esti obligat sa pe pui sus pe portbagaj!

IMG_20170117_134206.jpg

Aceasta este varianta mai scurta!

Fiat-Doblo-2015-1600-04.jpg

Salut, Florin! S-o stăpânești sănătos si fără evenimente neplăcute ! Ce cuplu motor are? 

Neata,

la motorul pe care il are 1.6 si 105 cai si la cat e caroseria de mare, eu zic ca trage destul de bine, sincer cand bagi piciorul in ea se duce foarte bine ;;)

• Imi place 1

Salutare tuturor, a aparut si prima mica problema la Fiat, pe la 26.000 de kilometri, trebuia sa fac un drum mai lung si am hotarat sa fac revizia si schimbul de ulei, chiar daca schimbul de ulei trebuia sa il fac la 30.000 de km, a trecut 1 an si ceva de cand am achizitionat masina, asa ca am sunat la Fiat Service in Timisoara si am facut revizia, imediat dupa revizie am plecat la drum inspre Austria, pe drum pe la vama de trecere in Ungaria sa aprins un beculet in bord si un mesaj "check engine" , am sunat la Fiat Romania si mi-au recomandat sa merg la cel mai apropiat service, asa ca am mers la un service Fiat la 25 km in orasul Szeghed din Ungaria, acolo au facut un test motor si mi-au comunicat ca ar fii ceva la instalatia electrica sau ceva la ambreiaj, nu prea am inteles exact ce are masina, eu credeam ca daca am apelat la un service Fiat unde lucreaza profesionisti, vor rezolva problema, masina fiind in garantie!

Pot sa va spun ca am fost lasat sa plec de acolo si problema nu a fost rezolvata, ba mai mult m-au pus sa platesc si testul motor, in jur de 150 lei!

Sincer nu am nimic cu Maghiari, dar sincer mi-am schimbat putin parerea despre ei, ma gandeam ca sunt mai profesionisti ca noi, in fine, mi-au resetat eraoarea si am plecat mai departe, becul a ramas stins pana la intoarcere, cand sa aprins din nou, am revenit acasa cu bine si imediat am mers la service in Timisoara mai exact la firma Auto Levanto din calea Lugojului, in maxim 30 minute problema a fost rezolvata fara sa platesc ceva, au facut test motor si au descoperit un contact defect la pedala de ambreiaj!

Cei de la reprezentata Fiat mi s-au parut mult mai profesionisti!

Pot sa va spun ca acum am in jur de 30.000 de km si masina merge foarte bine, daca doriti mai multe informatii despre acest model, rog sa nu ezitati sa ma contactati!

images.jpg

On 11/13/2018 at 11:02 PM, TudoseValentin said:

Masina arata super si nu exista termeni de comparatie intre ea si un mcv. Niciodata!

Ti i-ai pus in cap pe Loganisti cu postarea asta 😃

• Haha 1