Jump to content

Recommended Posts

Buna! Am si eu nevoie de ajutor cu un sfat. Am cumparat un Mercedes c class 2011 1.8 benzina automat cu 65 000 km,  acum nici 2 sapt. Am facut un drum mai lung de vreo 100 km pt a face proba la masina. La intoarcere aveam aprins “engine”, am verificat si imi arunca ulei pe la bobine. Am zis ca poate e de la capac, urmand sa duc masina a doua zi inapoi la vanzator sa o repare. Poza e de cand am ajuns acasa... era o groaza de ulei aruncat. Vanzatorul dupa ce mi-a trimis masina la service, imi zicea la fel ca era garnitura de la capac. Ok, speram sa fie asa pentru ca imi place masina. Azi am fost sa o iau de la ei, cand sa vezi 2 Pete de ulei proaspat. Ce Poate sa fie, mentionez ca a inceput sa fac si un mic zgomot cand ruleaza motorulAre rost sa pastrez masina sau o sa am probleme cu ea mereu? Cat de grav este? 

B2698CB0-DD0E-4E32-9E37-DD6A34779FEE.jpeg

Sincer , eu i-as da masina inapoi (daca mai este posibila returnarea) 
Cu siguranta s-au mai fabricat astfel de masini , asa ca daca ti-a placut modelul vei gasi ceva asemanator.

Numai  un mecanic foarte bun poate sa raspunda la intrebare dupa o verificare mai atenta si apoi cu test de drum.

P.S: Clar este problema mecanica .

On 7/12/2019 at 12:49 AM, telegu said:

Numai  un mecanic foarte bun poate sa raspunda la intrebare dupa o verificare mai atenta si apoi cu test de drum.

P.S: Clar este problema mecanica .

Bobinele alea vin in capul injectoarelor ( ele comada injectia de combustibil)
Cu siguranta este vorba de simeringurile de la injectoare -  nu ai etanseaza ca lumea . Din ce cauza ??? Dracu' stie !
Asa cum spuneam si mai devreme, eu dadeam masina inapoi.