Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Sign in to follow this  
Iulian

S-a întors din lumea cealaltă şi povesteşte. „Era întuneric. Îmi era frică”

Recommended Posts

moartea_95088300.jpg

Loredana Jalbă, gălăţeanca de 30 de ani, victimă a unui groaznic accident petrecut înainte de Crăciun, când o bucată din faţada unei clădiri publice s-a desprins şi i-a căzut în cap, şi-a revenit miraculos şi a povestit clipele prin care a trecut.

Femeia a stat 13 zile în comă profundă, fiind conectată la aparate care au menţinut-o artificial în viaţă, iar alte opt zile a fost într-o stare de semiconştienţă care dădea medicilor unele speranţe.

„Era întuneric"

La un moment dat, după primele cinci zile de comă, chiar s-a pus problema deconectării Loredanei de la aparate, dar medicii de la Terapie Intensivă au amânat momentul declarării morţii femeii tocmai că încă mai sperau într-o minune.

Minune care s-a şi produs! Slăbită atât fizic şi psihic, cu lacrimi în ochi, Loredana Jalbă a povestit în şoaptă, pentru că nu are încă suficientă vlagă, experienţa terifiantă prin care a trecut.

Cuvintele acestei tinere care a demonstrat că există cale de întoarcere din moarte sunt copleşitoare chiar şi pentru personalul din secţia Terapie Intensivă obişnuit cu suferinţa, cu graniţa fragilă dintre viaţă şi moarte.

„Era întuneric. Îmi era frică. Nu am auzit nimic şi nu am văzut nimic în toată această perioadă. Ţin însă minte momentul accidentului. Ştiu că mi-a căzut o cărămidă în cap. Însă doar atât. Momentul acela mi s-a părut că a durat o veşnicie. Parcă se întâmpla cu încetinitorul", povesteşte femeia.