Jump to content

Violenta in trafic

ciux
 Share

Recommended Posts

Salut,

Recent am fost implicat intr-o situatie neplacuta in trafic, dupa cum urmeaza:

Un idiot de tigan statea pe avarii in mijlocul unei strazi inguste din Ramnicu Valcea, blocand traficul. Cand am trecut pe langa el am claxonat si am mers in continuare. A condus apoi pana in stanga masinii mele si m-a scuipat, avand geamul deschis. Dupa a parcat si s-a dat jos si mi-a lovit masina in plafon cu telefonul sau ce avea in mana. Opresc, sun la politie si apoi constat ca masina era zgariata pe aceeasi parte de unde a lovit-o. Am lasat poze mai jos. Zgarietura nu am auzit cand s-a produs dar sunt aproape sigur ca el a fost pentru ca nu mai vazusem pana atunci ditamai zgarietura pe masina, fiind si foarte observabila.

Am facut plangere la politie si maine merg la declaratie pentru a spune ora exacta si asa mai departe. Politistul care se ocupa de caz nu pare foarte interesat pana acum din ce am vorbit la telefon, a zis ca nu prea se impaca casa cu masa din ce am zis eu in plangere.

Cum sa procedez? Ce sfaturi imi puteti oferi?

Aici sunt pozele - https://we.tl/t-QALfia2M6x .

• Apreciez 1

Salut ciuc,

sincer ii destul de complicat, ii bine ca ai facut plangere, vei vedea ce se intampla mai de parte, ca sa iti recuperezi prejudiciul, va trebuii sa il dai in judecata, daca ai casco, o poti repara pe el!

Acum 46 minute, Forum Auto a spus:

Salut ciuc,

sincer ii destul de complicat, ii bine ca ai facut plangere, vei vedea ce se intampla mai de parte, ca sa iti recuperezi prejudiciul, va trebuii sa il dai in judecata, daca ai casco, o poti repara pe el!

Nu stiu cum va actiona politistul maine. Tiganii au fost 2 in masina, eu n-am niciun martor si nu cred ca o sa stea politistii sa caute pe camere ce s-a intamplat.

• Imi place 1