Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Sign in to follow this  
Iulian

Un pacient care s-a aflat în moarte clinică dezvaluie ce se află dincolo: „Am fost dintotdeuna ateu"

Recommended Posts

Un pacient care s-a aflat în moarte clinică dezvaluie ce se află dincolo: „Am fost dintotdeuna ateu,

Cu totii am auzit o sumedenie de teorii, religioase sau ştiinţifice, despre ce se întâmplă mai exact atunci când mori. Exista Iadul sau Raiul?  Mărturia unui bărbat care s-a aflat în moarte clinică şi a înviat de două ori ne aduce însă mai aproape de aflarea adevărului, acesta povestind experienţele sale din lumea de dincolo.

Utilizatorul Reddit „r00tdude” a scris pe reţeaua socială despre aventura vieţii lui care este, în mod paradoxal, despre moarte.

Bărbatul s-a aflat în moarte clinică şi a înviat de două ori, fapt ce l-a obligat sa povesteasca despre cum este să fii mort: „Doar întuneric şi goliciune. Fără gânduri, fără conştiinţă, nimic”, a matururisit el.  Prima sa experienţă de acest gen a fost cauzată de un accident de motocicletă, bărbatul aflându-se atunci în moarte clinică pentru două minute. „Corpul meu s-a închis pentru durere şi pentru rănile fizice pe care le suferise. Fără puls, fără respiraţie şi fără conştiinţă”, a dezvaluit acesta. 

Citeste mai mult pe stirile.rol.ro: