Jump to content

Va salut! PC&Gadget and cars Addicted!

Jidi22
 Share

Recommended Posts

Salut!

Mă numesc Bogdan,(Jidi22) și am 39 de ani și din păcate sunt pensionat pe caz de boală...(spondilita ankilozanta grad 4!)

Durerea de coloană și de oase in general face parte din viața mea zi de zi....

Să trecem peste povestea tristă!

Din cauza bolii a trebuit să îmi caut alte hobby-uri și să îmi schimb stilul de viață....

Eu nu mai pot din păcate sa fac nimic de genul: De la un simplu alergat prin parc, până la un banal meci de fotbal, baschet etc.

Și atunci am trecut la birou să spun așa..

Sunt pasionat de tot ce tine de gadgeturi, PC-(software și hardware), informatica, ai nu în ultimul rând sunt pasionat de mașini!

Pasionat împătimit! De ce? Simplu. Pt că mașina practic este cele 2 picioarele ale mele!

Nu pot merge pe jos prea mult...

Că exemplu: 150 metri îi parcurg in 5-8 minute cu pauze de 2-3 minute sa mă odihnesc!

Că sa înțelegeți mai bine boala mea, ganditi-va că de la 1,74 metri înălțime acum m-am cocoșat foarte rau și am 1,59 metri!!

Dețin de 1 luna un

Peugeot 407- 2.0 HDI /136hp/2004.

Mașina am luat-o în rate de la cineva care a vrut sa mă ajute.(Avea client la ea cu banii jos). Dar mi-a dat-o miere in rate!

Are multiple opțiuni de îi n fabrica. 

10 airbag. (Toate active) , Perdeluțe luneta și geamuri spate, bixenon adaptiv , senzori ploaie, lumini auto, senzori parcare spate și încă câteva care nu m-i le amintesc acum...

Mașina a fost deținută de Consulatul Egipt în Romania.

Are Protect option. Geamurile sunt dublu laminate.(se crapă dacă arunci că pietre sau arma de foc, dar nu se sparge. Rămâne așa crăpat dar nu cade geamul.

In uși are foaie de kevlar.

Mașina are cu 180 kg mai mult decât un 407 normal.