Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Adrian V.

Pentru cei care au sau vor o rulota

Recommended Posts

Pentru detinatorii de rulote sau autorulote , precum si pentru cei care cocheteaza cu ideea achizitionarii unui vehicul recreational ,  va stau la dispozitie cu intrebari despre acest fenomen care tinde sa ia amploare si la noi :caravan_anim:

Deasmenea , putem discuta despre intretinere , reparatii , piese de schimb , sfaturi achizitie , si in general despre cam tot ceea ce insemna viata la rulota , inclusiv iesiri , intalniri , concedii , trasee, locuri de campare.

• Imi place 2

In ceea ce ma priveste , inceputul rulotismului  a fost in urma cu 9ani , cand am achizitionat din Germania prima rulota . Un Knaus Sudwind cu doua locuri/paturi de dormit ( adica pentru 4 persoane). La vreo 3 ani am schimbat-o cu o alta , luata tot din Germania , de data asta un LMC 545 Dominant , ceva mai mare dar tot pentru 4 persoane.
Si de aici a inceput "distractia" cu masinile . Am avut mai multe masini , dar de cand cu rulotismul am avut pe rand : un Logan Prestige 1.6 16v benzina 105CP , o Toyota Avensis 2.2 diesel 150CP , un Sorento 2.5 diesel 170CP (asta DA tractor) , un Mercedes Vito 2.2 diesel 150CP , un Santa Fe 2.2 diesel 150CP , iar de curand am luat o Octavia SCOUT 4x4  2.0 diesel 140CP
:18:
Gata! Imi ajunge . Nu vreau sa mai schimb nici o masina. :doh:

• Imi place 1

Sa nu zici niciodata,niciodata ca poate ti se pune pata.

Rulotismul este un microb mai tare ca pescuitul dar amandoua e belea noi stim de ce.

Eu eram acum 5 ani la Olanesti cu cortul si a venit un nene cu o rulota, am vizitat-o si ne-a placut si in 5 zile eram posesorul unei rulote Stekerman,iar dupa 2 ani am schimbat-o cu un Beyrland pe care o am si acum  O tractez cu um VW Passat break diesel 1,9.Abia astept sa iesim ,ce zici Adi ?

• Imi place 2

Bre nea Marine ,
Eu zic ca m-am potolit cu masinile . Cine stie prin ce minune sa se intoarca acele vremuri cu bani mai multi si sa o schimb cu altceva mai tare .
Deocamdata vreau sa schimb rulota , pentru ca in conditiile de fata este prea mare doar pentru mine si Nutzi .
In privinta iesirilor .........ce sa zic ?  Asteptam sa treaca fe-martie asta , si gata. :caravan_anim:

• Imi place 2

1 oră în urmă, Lungu Marin a spus:

Sa nu zici niciodata,niciodata ca poate ti se pune pata.

Rulotismul este un microb mai tare ca pescuitul dar amandoua e belea noi stim de ce.

Eu eram acum 5 ani la Olanesti cu cortul si a venit un nene cu o rulota, am vizitat-o si ne-a placut si in 5 zile eram posesorul unei rulote Stekerman,iar dupa 2 ani am schimbat-o cu un Beyrland pe care o am si acum  O tractez cu um VW Passat break diesel 1,9.Abia astept sa iesim ,ce zici Adi ?

Ce fain, imi doresc si eu o rulota Marin, dar in prima faza va trebuii sa ne cumparam un cort, sa vedem daca ne place sa facem iesiri cu cortul, dupa care sa vedem daca ne va prinde microbul iesirilor poate vom incepe sa ne gandim la o rulota, ma bucur pentru voi ca aveti rulote!

1 oră în urmă, Adrian V. a spus:

Bre nea Marine ,
Eu zic ca m-am potolit cu masinile . Cine stie prin ce minune sa se intoarca acele vremuri cu bani mai multi si sa o schimb cu altceva mai tare .
Deocamdata vreau sa schimb rulota , pentru ca in conditiile de fata este prea mare doar pentru mine si Nutzi .
In privinta iesirilor .........ce sa zic ?  Asteptam sa treaca fe-martie asta , si gata. :caravan_anim:

Cat de mare e Adrian, putem vedea poze ?

LMC 545 
Are 5,45m la interior , doua paturi generoase fiecare pentru cate 2 persoane , o multime de optionale (redresor , stabilizator , invertor, ventilatie pe 12V , boiler , frigider pe 3cai , aragaz cu 3ochiuri , doua corturi (unu de iarna si unu de vara ) , vopsita integral , podea izolata termic si hidro, radioCD cu MP3Player  si 4boxe dintre care 2 mobile ) . 

Daca este cineva interesat de ea pot trimite poze cu interiorul si putem discuta pretul cat si toate dotarile de care dispune , piesele inlocuite , starea tehnica / optica .

20140412_132336.jpg

20140412_132350.jpg

20140412_132404.jpg

20140412_132420.jpg

20140412_132436.jpg

20140412_132325.jpg

• Imi place 1