Jump to content

Camere auto dedicate

Recommended Posts

In primul rand , o camera din asta este "buna la casa omului" . Nu stiu cat de folositoare este in cazul unui accident sau in cazul unei altercatii in trafic , dar macar iti ofera o anumita liniste .

Cu ceva ani in urma mi-am achizitionat o camera , si la vremea aia am zis ca sa-mi iau ceva mai la mokangeala , asa ca am luat una de vreo 200RON - RoadRunner , parca. Apai de banii aia a tinut . In 3luni a crapat si am luat alta pe garantie . Dupa alte 3 luni a murit si asta . Cand am mers inapoi la magazin am plusat cu inca 200RON ca sa iau una mai de Doamne ajuta. Si cam asa a fost . Ce-i drept , n-a mai sucombat in 3 luni ci aproape dupa un an de zile . Dar tot a murit ( ca Speranta ! :D ) . De data asta am plusat inca vreo 150RON si am luat una de la Mio , MiVue538 daca nu ma insel . Apai nene , sa-mi fie cu iertare , asta DA camera. Filmari de nota 10 atat pe timp de zi cat si pe timp de noapte . Am dat-o cu un Mercedes Vito pe care l-am avut , si plang si acum dupa ea.

• 1 month later...

Și eu am tot mio, mivue 698 dual și sunt foarte mulțumit de ea, deocamdată. Nu am lăsat-o în mașină pentru că bănuiesc că are acumulator și cum a fost cam frig.

A fost cea mai ieftină variantă duala deși gasisem cu 1250 camera bmw și blackvue 650 2ch pe olx. Thinkware nu am găsit la noi.

Simplă am auzit că viofo a119 e ideală la 100 de euro și vico vation opia 2 filmează cel mai bine dar la un preț de 1100 de lei.