Jump to content

Recomand pentru spalarea masini acasa acest aparat de spalat cu presiune

Recommended Posts

Eu personal folosesc de ceva timp acest aparat de spalat cu presiune: 

Aparat de spalat cu presiune STIHL RE 128 Plus,2.3 kW,500 L/h

pot sa va spun ca sant foarte multumit de el, cu el spal masina, motoreta, am spalat covoare, am spalat curtea cu el, ii minunat sa il ai acasa!

cateva detali despre acest aparat:

DESCRIERE APARAT DE SPALAT CU PRESIUNE STIHL RE 128 PLUS,2.3 KW,500 L/H

Aparat de spalat cu presiune RE 128 Plus,STIHL,2.3 kW,500 L/h

Utilaj de curăţat cu inaltă presiune cu apă rece avand tambur de furtun integrat şi 9 m de furtun de presiune armat cu oţel. Se foloseste la curăţenia in jurul casei. Cu maner practic telescopic din aluminiu si design ergonomic optimizat. Echipat cu sistem rapid de cuplare pentru schimbarea rapidă a duzelor, duzei cu rotor şi duzei plate. Are roţi pentru deplasare şi recipient pentru detergent si  suport practic pentru accesorii.

Temperatura maxima admisa este de 60 grade C 

Aparat de spalat cu presiune RE 128 Plus,STIHL,2.3 kW,500 L/h este dotat cu: 

Duză pentru jet plat, presiune reglabil

Cu duza plată de serie se pot curăţa repede şi eficient suprafeţe mai mari 

Suport pentru accesorii

Duzele, tuburile de pulverizare, furtunul precum şi alte accesorii de serie şi găsesc locul comod in recipientul pentru accesorii. 

Set de pulverizare a detergentului

In funcţie de model pot fi amestecaţi agenţi de curăţare sau intreţinere din sticla de detergent sau printr-un furtun de aspirare

Racord mbinare

Sistemul compact de duze cu cuplare mufată face schimbarea rapidă şi simplă a duzelor fără probleme

Furtun de inaltă presiune cu inserţie metalică

Furtunul de mare presiune consolidat cu plasă de oţel este foarte robust, fiind ideal şi pentru utilizarea in condiţiile cele mai dure.

SPECIFICATII

Tensiune alimentare/acumulator - 230/1-50 V/Hz
Putere - 2.3 kW
Presiune maxima - 135 bar
Debit apa - 500 l/h
Lungime furtun - 9 m
Rezervor detergent - Da
Tambur furtun - Da

re-128-plus_15194.png

re-98-c-suport-acces_15192.png

re-98-b-racord-imbinare_15193.png

Buna recomandare, dar oricum pe piata si mai ales in magazinele de genul Dedeman si celelalte am vazut foarte multe aparate ca acesta, mult mai slabute ca modelul prezentat.  Sincer eu pot sa va spun ca sunt pocnitori la 150-200 lei ; nu v-as recomanda sa cumparati asa ceva. Eu unul spal masina la Iulius Mall- Timisoara in Tunel cu 10 lei :)

• Imi place 1
  • 5 months later...

Da,sunt deacord si eu cu asta,tot nu as arunca bani pentru un brand necunoscut.Vreau acuma sa-mi procur un Karcher si am gasit 2 pe placul meu si dupa buget,ele sunt practic identice,dar se diferentiaza doar dupa capacitatea de (w) si la greutate putin,insa diferenta din pret e aproximativ de 40 euro ... Nici nustiu cum sa procedez,sa economisesc ori sa dau un ban mai mare in schimb sa iau ceva mai performant. Poate cineva de pe aici se pricepe mai bine decit mine ? va rog vrio recomandare :((

http://bigshop.md/ro/tehnica-auto/accesorii-auto/aparate-de-spalat-cu-presiune/karcher-k-7-premium-full-control-plus-home

http://bigshop.md/ro/tehnica-auto/accesorii-auto/aparate-de-spalat-cu-presiune/karcher-k-7-premium-full-control-plus

• 1 month later...