Jump to content
xedos6

filmări Brașov

Recommended Posts

Neacordare prioritate pieton angajat în traversarea străzii! Scuzați bâlbâiala de pe filmare :) doamba, nu baba :) 

Că aia :)

• Imi place 1

Păi doamna s-a și uitat și s-a și oprit! Caz ideal! 

Când nu e atent nici soferul și nici pietonul atunci se întâmplă tragedia! 

Sunt deacord că pietonii se aruncă pe trecere de parcă ar fi protejați de zebră, nu se asigură, se uită la telefon,alearga dar și șoferii circulă cu viteză și nu sunt mai conștienți de riscul de a lovi un om! 

La ce viteză avea mașina din filmare(poate doar 60) crezi că pietonul ar fi fost ok? Oare la ce înălțime zbura și la câți metri ajungea față de trecere?

Din păcate văd zilnic astfel de momente! Dacă măcar una din părți ar fi atentă atunci ar fi evitate accidentele pe trecere, dacă pietonul e căscat și nu se asigură poate evita soferul atent care circulă cu viteză redusă în zona trecerilor iar dacă soferul e nebun,inconstient,neatent atunci poate salva situația pietonul oprindu-se, ferindu-se, nearuncandu-se în fața mașinii! 

Dacă sare brusc în fața mașinii, dacă aleargă de după un autobuz, dacă apare brusc de pe trotuar cu bicicleta poți avea și 20-30 km/h că tot nu poti opri într-un metru! 

Eu am atenționat și soția cu privire la modul de traversare pentru că ea dacă era verde traversa,daca oprea prima mașină ea traversa fără a se mai asigura că mașinile de pe urmatoarele benzi și de pe sensul opus de mers, opresc!  

• Imi place 1

Salut xedos6

ai dreptate, bine ca a fost ea vigilenta, ce frumos ai surprins cu camera, cu ce camera ai filmat?

ca vad ca se vede destul de bine!

Soferul nu prea avea cum sa vada pietonul pentru ca era utilitara aia Mercedes destul de inalta .
In cazul asta si baba de pe trecere a avut putina minte si nu s-a aruncat cu capul inainte , cum fac multi altii.

• Imi place 1

Acum 2 ore, Adrian V. a spus:

Soferul nu prea avea cum sa vada pietonul pentru ca era utilitara aia Mercedes destul de inalta .
In cazul asta si baba de pe trecere a avut putina minte si nu s-a aruncat cu capul inainte , cum fac multi altii.

Păi eu nu o văzusem de dubă dar am oprit! El ar fi vazut-o fiind în fața mașini mele berlină dacă oprea :) 

Acum 12 ore, Florin a spus:

Salut xedos6

ai dreptate, bine ca a fost ea vigilenta, ce frumos ai surprins cu camera, cu ce camera ai filmat?

ca vad ca se vede destul de bine!

Păi scrie în dreapta jos :) mivue 698 dual. Deocamdată numai asta o am până mă hotărăsc dacă și ce camera cumpăr soției. 

• Imi place 1