Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Recommended Posts

Salut, eu lucrez in Franta si as dori sa stiu daca imi cumpar o remorca second hand pana in 500 kg din Franta, as putea sa plec cu ea pe roti in Romania? Tin sa precizez ca in Franta remorcile care nu depasesc 750 kg nu au documente si umbli cu numarul de la masina, iar ce depaseste de 750 kg necesita documente si numar de inmatriculare, asta o stiu de la patronul meu unde lucrez in Franta, iar in Romania sunt cu totul alte legi si in cazul in care ajung cu ea in Romania si ma opreste politia si ma intreaba de documente la remorca, eu ce le raspund? 

• Imi place 1

Salut , 
In Romania fiecare vehicul are propriul numar de inmatriculare. Daca acea remorca o tractezi cu o masina ce are numere de Franta nu vei avea nici un fel de problema .
Dar daca o vei tracta cu o masina cu numere de Romania sa fii sigur ca esti in mare belea.

• Imi place 1