Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Adrian V.

Benzina? Diesel ? Electric ? sau Hybrid ?

Ce tip de motor preferati ?  

1 member has voted

1. 1. Benzina ?

• Da
      0
    • Nu
      1
  2. 2. Diesel ?

• Da
      0
    • Nu
      1
  3. 3. Electric ?

• Da
      1
    • Nu
      0
  4. 4. Hybrid ?

• Da
      0
    • Nu
      1

Recommended Posts

Este o tema preluata de la prietenii de pe Facebook ,si as vrea sa o dezbatem si aici . Chiar o sa fac un sondaj pe tema asta .:>

Deci : ce tip de motor preferati , si care sunt motivele ? :ascratch:
Va invit sa facem o discutie decenta , cu argumentele expuse de bun simt .

• Imi place 1

Neata Adrian, multumesc tare mult ca ai adus aceasta discutie si pe forumul nostru!

Pot sa iti spun ca de cand a venit primavara, desi nu e foarte cald, am inceput sa folosesc scuterul meu, am un scuter de 49 cm Yamaha Aerox, cu care ma plimb ori de cate ori am ocazia prin oras, sincer simt toate gazele de la masinile din trafic, mai ales cand astept la semafor, de aceea as prefera ca cat mai multa lume sa inceapa sa foloseasca cea mai buna alternativa zic eu, masinile electrice, sper ca in viitorul apropiat, sa putem sa ne cumparam aceste masinute electrice sa scapam de poluare!

Eu pot sa va spun ca imediat imi voi cumpara un scuter electric!

Si eu sunt de partea electricelor , dar din pacate in acest moment sunt costisitoare din toate punctele de vedere . Probabil , ca cele mai accesibile sunt scuterele , dar si astea doar in sezonul cald , si pentru drumuri in oras.

Eu "merg" de la un timp incoace pe mana motoarelor diesel , si de cand am luat rulota nu concep sa trec la benzina . Asta din cauza ca motoarele diesel au un cuplu net superior celor pe benzina , fapt care ajuta foarte mult la tractare. Deasemenea , am constatat ca masinile 4x4 au un comportament excelent pe drum , fie ca este asfaltul uscat fie ca este cu apa , mazga , zapada.
Din punctul meu de vedere , in acest moment , eu votez cu Diesel si cu 4x4.

:OK: