Jump to content
  • Bine ati venit pe FORUM-AUTO.INFO

Pentru a vizualiza in intregime continutul din topicurile existente si pentru a participa la discutiile din cadrul forumului, trebuie sa te înregistrezi, acesta fiind un proces extrem de simplu si care necesită doar cateva informații minime. Asta o poti face chiar AICI

• Publicitate

Recommended Posts

Salutare!

Astăzi mi s-a întâmplat un eveniment destul de nefericit . Ideea e ca mi-am cam lovit usa stânga fata , zic eu destul de uratel. Este și puțin înfundată și puțin zgâriată , deasemenea și puțin pragul. Treaba arată ca in aceasta poza doar ca este situată pe usa , in jos spre prag .

Intrebarea mea este : Are cale de rezolvare aceasta neatenție ?

Multumesc anticipat!!

IMG_2250.PNG

• Imi place 1

Salut Cosmin, eu zic ca se poate rezolva inttr-un mic atelier de tinichigerie, nu e ceva foarte grav!

La un service care lucreaza binisor , cu factura , reparatia usii , pragului , si aripii stg fata inseamna vreo (1500RON , cu vopsitoria inclusa pentru cele 3 elemente ).
Daca te duci la un service de cartier , de la coltul strazii s-ar putea sa ajungi la un pret de pana in 1000RON ( poate , chiar vreo 100-150RON mai jos ) . In general reparatiile pe bani putini sunt carpeli sau nu sunt de calitate prea buna . 
Deci , depinde si de cum vrei sa ai tu masina , sau cat esti dispus  sa bagi in reparatie.